Sayıştay Başkanlığının 160’ıncı Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Sayıştay Başkanlığının 160’ıncı Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Sayıştay Başkanlığının 160’ıncı kuruluş yıl dönümü etkinlikleri, Sayıştay Başkanı Sayın Metin YENER’in başkanlığında başkan yardımcıları, daire başkanları, üyeler, meslek mensupları, başsavcı, savcılar ve yönetim mensupları ile yabancı konuklardan oluşan bir heyetin, 30 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 10:00’da  Anıtkabir’i ziyareti ile başladı. Sayıştay Başkanı Sn. YENER, Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak, saygı duruşunda bulundu ve Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Anıtkabir ziyaretinden sonra Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP’un da katılımları ile Sayıştay Başkanlığı konferans salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreni; Sayıştay tanıtım filmi gösterimi ve Sayıştay Başkanı Sayın Metin YENER’in konuşması ile devam etti. Tören Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Mustafa ŞENTOP’un konuşması ve ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımcılara yaptığı hitap ile sona erdi.

Etkinlik programı kapsamında, 30 Mayıs 2022 Pazartesi günü, Anayasa Mahkemesi Üyesi ve Sayıştay Eski Başkanı Doç.Dr. Recai AKYEL’in oturum başkanlığı yaptığı “Anayasa Mahkemesi Kararları Bağlamında Sayıştay ve Sayıştay Kararları” konulu bir panel düzenlendi. Panel bitiminden sonra saat 20:00‘da Ankara Resim ve Heykel Müzesi’nde bir konser gerçekleştirildi.