Bölüm Başkanları

Yaşar YOLCU

18.01.1968 tarihinde Konya/Yunak'ta doğdu. 1989 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1991 yılında Sayıştayda göreve başladı. 21.10.2016 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirildi. Evli ve iki çocuklu olup yabancı dili İngilizcedir.

Cengiz KILIÇ

01.01.1968 tarihinde Elazığ'da doğdu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1991 yılında Sayıştayda göreve başladı. 13.04.2015 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirildi. Evli ve dört çocuklu olup yabancı dili Almancadır.

Oğuz ÇALIK

19.08.1969 tarihinde Trabzon'da doğdu. 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1991 yılında Sayıştayda göreve başladı. 06.08.2002-13.09.2013 tarihleri arasında Kamu İhale Kurumunda geçici görevde bulundu. 14.11.2018 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirildi. Evli olup yabancı dili İngilizcedir.

Arif ZENCİRCİ

08.01.1967 tarihinde Gaziantep'te doğdu. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1991 yılında Sayıştayda göreve başladı. 20.01.2014 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirildi. Evli ve iki çocuklu olup yabancı dili İngilizcedir.

Hüseyin DİKİLİTAŞ

03.07.1970 tarihinde Sivas'ta doğdu. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Bir süre Maliye Bakanlığı Muhasebe Denetmenliği görevinde bulundu. 1992 yılında Sayıştayda göreve başladı. 14.11.2018 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirildi. Evli ve iki çocuklu olup yabancı dili İngilizcedir.

Mehmet ÇIVGIN

24.10.1978 tarihinde Amasya/Gümüşhacıköy'de doğdu. 1999 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2003 yılında Sayıştayda göreve başladı. 01.05.2018 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirildi.

Üzeyir GÜLCAN

05.01.1975 tarihinde Konya'da doğdu. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2001-2010 yılları arasında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulunda Denetçi Yardımcısı ve Denetçi olarak görev yaptı. 19.12.2010 tarihinde Sayıştayda göreve başladı. 25.01.2018 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirildi. Evli ve iki çocuklu olup yabancı dili İngilizcedir.

Ahmet Zafer SARI

01.04.1972 tarihinde Trabzon/Sürmene'de doğdu. 1999 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 2001-2010 yılları arasında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulunda Denetçi Yardımcısı ve Denetçi olarak görev yaptı. 19.12.2010 tarihinde Sayıştayda göreve başladı. 15.11.2016-13.08.2018 tarihleri arasında Milli Savunma Bakanlığında görev yaptı.07.12.2018 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirildi. Evli ve bir çocukludur.