Kütüphane Hakkında

Temel konusu denetim  olan kütüphanemizin koleksiyonunda; hukuk, ekonomi, muhasebe, maliye, işletme, uluslararası ilişkiler, yönetim,  tarih, eğitim, felsefe, psikoloji vs. ilgili disiplinlere ait bilgi kaynakları bulunmaktadır. Türkiye'de uluslararası standartlarda en iyi hizmet veren Denetim Kütüphanesi olma hedefi ile kütüphaneden yararlanmak isteyen tüm okuyuculara hizmet verilmektedir.

Kütüphanemiz Sayıştay çalışanlarının yanı sıra  kurum dışından gelen okuyucuların eğitim ve araştırma çalışmalarına katkı sağlamakta,  her tür ve her ortamdaki bilgi ve belge ihtiyacını karşılamakta, ulusal ve uluslararası  ölçekte bilgi birikimi, kullanımı ve transferine destek olmaktadır.  Özellikle “Denetim” konusundaki yerli ve yabancı kaynakları ile  konusunda  referans  kütüphanesi olma özelliğini taşımaktadır.

Kütüphane koleksiyonumuzda  Türkçe ve Yabancı basılı  kitapların yanında dergiler, tezler, DVD-VCD'ler ve  elektronik veri tabanları bulunmaktadır.  23.000'den fazla bilgi kaynağının organizasyonu için Milas otomasyon programı ve Dewey Onlu  Sınıflama Sistemi  kullanılmaktadır. 

Kütüphanemiz, okuyucuların bilgi kaynaklarına ulaşması için her türlü  elektronik  donanım ve rahat bir ortamda çalşılması için gerekli tüm fiziksel şartlara uygun olarak yapılandırılmıştır. 

Kütüphane Personeli

 
Adı Soyadı  Ünvanı  Telefon  e-mail
 Emine ADIGÜZEL Kütüphane Müdürü 295 38 25 eadiguzel@sayistay.gov.tr
 Selda ÖZDEMİR Kütüphaneci (Şef) 295 42 40 - 4358 seldaozdemir@sayistay.gov.tr
 Güler KÖKDEMİR V.H.K.İ. 295 43 58 - 4240 gulerkokdemir@sayistay.gov.tr
 Mehmet EROL Hizmetli 295 43 66 mehmeterol@sayistay.gov.tr
       

ÇALIŞMA SAATLERİ: Hafta içi her gün 09.00-12.00 13:00-17.00