Etkinlik ve Duyurular

Başkan BAŞ Gaziantep Üniversitesinde “Denetim Mesleği ve Kariyer Planlaması” Konulu Konferans Verdi

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesinin işbirliği ile düzenlenen "Kariyer Planlaması ve Denetim Mesleği"  konulu konferansa 09 Mayıs 2018 Çarşamba günü Vali Ali YERLİKAYA’nın  davetlisi olarak katıldı.

Başkan Baş, Divan-ı İşraf’tan başlayan devlet denetim geleneği sürecinde Baş Bâki Kulluğu, Divan-ı Muhasebat ve Sayıştay’a kadar olan tarihi sürece ilişkin bilgi verdikten sonra  öğrencilere geleceğe ilişkin kariyer planlaması yaparken izlemeleri gereken yöntemler konusunda bilgi verdi. Ayrıca Sayıştay, denetçi ve denetim hakkında fakülte öğrencileri ile soru cevap şeklinde bilgi paylaşımında bulundu. Onları doğru yönlendirmek amacıyla Valilik ve Üniversitelerin düzenlediği konferansa katılmak ve bu nedenle Gaziantep’te olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Vali YERLİKAYA’ya teşekkür etti.

Başkan Seyit Ahmet BAŞ, Bölüm Başkanı  Üzeyir GÜLCAN, 4.Daire Üyesi Zekeriya TÜYSÜZ, Sayıştay Savcısı Eyüp KIZILKAYA ile birlikte, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali GÜR, Gaziantep Valisi Ali YERLİKAYA’ı makamında ziyaret ettiler.