Sayıştay 156. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Sayıştay 156. Kuruluş Yıl Dönümünde, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ’ ın başkanlığında başkan yardımcıları, daire başkanları, üyeler, başsavcıvekili ve savcılar, meslek mensupları ile yönetim mensuplarından oluşan bir heyet 29 Mayıs 2018 Salı saat 09.45’de Anıtkabir’i ziyaret etti. Başkan BAŞ, Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak, saygı duruşunda bulundu ve Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü ASLAN, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü CİRİT, Danıştay Başkanı Zerrin GÜNGÖR, Onursal Başkanlar, yüksek yargı mensupları ve Sayıştay mensupları yıl dönümü törenine katıldı. Katılımcıları Protokol Kapısında karşılayan Başkan Seyit Ahmet BAŞ, katılımcılar ile birlikte Sayıştay binası künyesini Protokol girişine astılar. Kuruluş Yıl Dönümü kutlama etkinlikleri Sayıştay Konferans Salonunda saat 10.45’de başlayan törenle devam etti. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ile başlayan programda Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ bir konuşma yaptı.

Törene katılan MUFTAV Başkanı Prof. Dr. Oktay GÜVEMLİ “Orta Doğu ve Batı Avrupa Muhasebe Kültür Dengeleri” konulu konferans verdi.

Sayıştay Emekli Daire Başkanlarına ve 30 hizmet yılını dolduran mensuplarımıza plaket verilmesiyle tören devam etti. Yıl dönümü töreni vesilesiyle Kitap-resim-fotoğraf ve diğer sanatsal çalışmalar sergisinin açılışı yapıldı.