“IT Denetimi” Konulu ASOSAI Kapasite Geliştirme Programı Başladı

Sayıştay Başkanlığının ev sahipliğini yaptığı 2-6 Temmuz 2018 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek Bilişim Sistemleri Denetimi (IT) konulu Asya Yüksek Denetim Kurumları Teşkilatı (ASOSAI) Kapasite Geliştirme Programı 2 Temmuz 2018 Pazartesi günü Sayıştay Başkanı Sayın Seyit Ahmet Baş ve ASOSAI Kapasite Geliştirme Yöneticiliği temsilcisi Sayın Eriko Tsuchiya’nın yaptığı konuşmalarla başladı.

Söz konusu toplantıya Japonya, Malezya, Taylant ve Hindistan’dan konu uzmanları yanında Afganistan, Azerbaycan, Katar, Kuveyt, Pakistan, Rusya, Türkiye ve Ürdün’den katılımcılar iştirak etmektedirler.

ASOSAI üyesi ülke Sayıştayları için uygulanan program üç aşamalı olarak Hindistan, Türkiye ve Malezya’da gerçekleştirilecektir. Türkiye’de düzenlenen toplantıda katılımcı her bir ülke gerçekleştireceği IT denetimi ile ilgili plan çalışmalarını tanıtacak. Plan tanıtımlarının yanı sıra ekipler halinde yapılacak çalışmalarda denetim uygulaması ve  raporlarının nasıl hazırlanacağına ilişkin görüş alışverişinde bulunulacaktır.