Makedonya Sayıştayı İle İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Kurumumuz ile Makedonya Cumhuriyeti Sayıştayı arasında 2 Ekim Salı günü bir İşbirliği Anlaşması İmzalandı.
 
Makedonya Sayıştayında oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen imza töreninde, Makedonya Sayıştayının davetlisi olarak Üsküp'te bulunan Başkanımız Sayın Seyit Ahmet BAŞ, Makedonya Sayıştayı Başkan Vekili Naser ADEMİ ve iki ülke Sayıştayından temsilciler hazır bulundular.
 
Son yıllarda çok yakın ilişkiler içerisinde bulunan iki ülke Sayıştayları arasında imzalanan bu anlaşma ile, kurumlar arasında düzenlenecek eğitim programları, çalıştaylar ve ortak denetimler gibi faaliyetlerin temelleri atılmış oldu.
 
Adı geçen imza töreni sonrasında konuşan Başkanımız Seyit Ahmet BAŞ:
 
"Bugün burada bulunmaktan ve böylesine önemli bir anlaşmaya imza atmaktan son derece mutluyum. Hiç şüphesiz ki bu anlaşma, iki kurum arasındaki mevcut yakın ilişkilerin daha da geliştirilmesine yönelik önemli bir adım olacaktır. Önümüzdeki süreçte, Makedonya Sayıştayı ile olan yakın ilişkilerimiz artarak devam edecek ve denetim alanında birçok faaliyete birlikte imza atacağız." diyerek işbirliği anlaşmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
 
Tören,  Makedonya Sayıştay Başkan Vekili Naser ADEMİ'nin söz konusu anlaşmadan duyduğu memnuniyeti ifade eden konuşması ve iyi dileklerinden sonra sona erdi.