Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ, Balıkesir Üniversitesinde “Kariyer Planlaması” Konulu Konferans Verdi

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ, 6 Kasım 2018 Salı günü saat 10.30’da Balıkesir Üniversitesinde Muhasebe-Denetim Mesleği Geçmişi, Bugünü, Geleceği “Kariyer Planlaması” konulu konferans verdi. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim ÖZDEMİR’in davetlisi olarak katıldığı konferansta Başkan BAŞ, Divan-ı İşraf’tan başlayan devlet denetim geleneği sürecinde Baş Bâkî Kulluğu, Divan-ı Muhasebat ve Sayıştaya kadar olan tarihi sürece ilişkin bilgi verdikten sonra öğrencilere geleceğe ilişkin kariyer planlaması yaparken izlemeleri gereken yöntemler konusunda da bilgi verdi. Ayrıca Sayıştay, denetçiliği ve denetimi hakkında üniversite öğrencileri ile soru cevap şeklinde bilgi paylaşımında bulundu.

Başkan Seyit Ahmet BAŞ, Bölüm Başkanı Üzeyir GÜLCAN ve Grup Başkanı İlhami ALTINOK ile birlikte, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim ÖZDEMİR ve Balıkesir Valisi Ersin YAZICI ’yı makamlarında ziyaret etti.

Başkan BAŞ, Sultan Abdulaziz Han'ın 29 Mayıs 1862 tarihli İrade-i Seniyyesiyle kurulan Divan-ı Muhasebat (Sayıştay) tarafından kullanılan ilk tabela örnek alınarak yaptırılan Divan-ı Muhasebat tabağını hediye etti.