Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ, Bursa Uludağ Üniversitesinde “Kariyer Planlaması” Konulu Konferans Verdi

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ, 6 Kasım 2018 Salı günü saat 14.00’de Bursa Uludağ Üniversitesinde Muhasebe-Denetim Mesleği Geçmişi, Bugünü, Geleceği “Kariyer Planlaması” konulu konferans verdi. Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf ULCAY’ın davetlisi olarak katıldığı konferansta Başkan BAŞ, Divan-ı İşraf’tan başlayan devlet denetim geleneği sürecinde Baş Bâkî Kulluğu, Divan-ı Muhasebat ve Sayıştaya kadar olan tarihi sürece ilişkin bilgi verdikten sonra  öğrencilere geleceğe ilişkin kariyer planlaması yaparken izlemeleri gereken yöntemler konusunda da bilgi verdi. Ayrıca Sayıştay, denetçliği ve denetimi hakkında üniversite öğrencileri ile soru cevap şeklinde bilgi paylaşımında bulundu.

Başkan Seyit Ahmet BAŞ, Bölüm Başkanı Üzeyir GÜLCAN ve Grup Başkanı İlhami ALTINOK ile birlikte, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf ULCAY’ı makamında ziyaret etti.

Başkan BAŞ, Sultan Abdulaziz Han'ın 29 Mayıs 1862 tarihli İrade-i Seniyyesiyle kurulan Divan-ı Muhasebat (Sayıştay) tarafından kullanılan ilk tabela örnek alınarak yaptırılan Divan-ı Muhasebat tabağını hediye etti.