Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ, Ege  Üniversitesinde “Kariyer Planlaması” Konulu Konferans Verdi

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ, 04 Aralık 2018 Salı günü saat:10.30’da İzmir Ege Üniversitesinde Muhasebe-Denetim Mesleği Geçmişi, Bugünü, Geleceği “Kariyer Planlaması” konulu konferans verdi. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet BUDAK’ın davetlisi olarak katıldığı konferansda Başkan BAŞ, Divan-ı İşraf’tan başlayan devlet denetim geleneği sürecinde Baş Bâki Kulluğu, Divan-ı Muhasebat ve Sayıştay’a kadar olan tarihi sürece ilişkin bilgi verdikten sonra öğrencilere geleceğe ilişkin kariyer planlaması yaparken izlemeleri gereken yöntemler konusunda tavsiyelerde bulundu. Ayrıca Sayıştay, denetçiliği ve denetimi hakkında üniversite öğrencileri ile soru cevap şeklinde bilgi paylaşımında bulundu.

Başkan Seyit Ahmet BAŞ ve Başkan Yardımcısı Fikri ÖZKÖK, İzmir Valisi Erol AYYILDIZ ve Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet BUDAK'ı makamlarında ziyaret etti. 

Başkan BAŞ, Sultan Abdulaziz Han'ın 29 Mayıs 1862 tarihli İrade-i Seniyyesiyle kurulan Divan-ı Muhasebat (Sayıştay) tarafından kullanılan ilk tabela örnek alınarak yaptırılan Divan-ı Muhasebat tabağını hediye etti.