Başkan BAŞ, Kırklareli Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Dersinde “Denetim Tarihi ve Kariyer Planlaması” Konulu Konferans Verdi

Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen “Denetim Mesleğinin Geçmişi, Bugünü ve Geleceği – Denetim Tarihi ve Kariyer Planlaması” başlıklı akademik yıl açılış dersi Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş’ın hitaplarıyla gerçekleştirildi.
 
Video konferans yoluyla gerçekleşen konferansa; Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünal ÇAĞLAR, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
 
Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR’ün davetlisi olarak katıldığı video konferansta Başkan BAŞ, Divan-ı İşraf’tan başlayan devlet denetim geleneği sürecinde Baş Bâki Kulluğu, Divan-ı Muhasebat ve Sayıştay’a kadar olan tarihi sürece ilişkin bilgi verdikten sonra öğrencilere geleceğe ilişkin kariyer planlaması yaparken izlemeleri gereken yöntemler konusunda bilgi verdi. Ayrıca Sayıştay, denetçiliği ve denetimi hakkında üniversite öğrencileri ile soru cevap şeklinde bilgi paylaşımında bulundu.