Başkan Yardımcıları


Hasan KARAMAN

 

24.05.1970 tarihinde Çorum/Sungurlu'da doğdu. 1993 yılında İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu.

1994 yılında Sayıştayda göreve başladı. 2001-2005 yılları arasında Temyiz Kurulunda Raportörlük görevinde bulundu. 2005 yılında yabancı dil eğitimi için 3 aylığına İngiltere’ye gönderildi. 2005-2011 yılları arasında Eğitim Grubunda Eğitici Denetçi olarak görev yaptı. 09.06.2020 tarihinde TBMM'nin 96 ncı Birleşiminde Sayıştay Üyeliğine seçilmiştir. 06.07.2021 tarihinde Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir.

Evli ve üç çocuklu olup yabancı dili İngilizcedir.

3014.jpg

Ahmet TEZCAN

 

16.04.1966 tarihinde Ankara’da doğdu. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

1989-1991 yılları arasında TCDD Genel Müdürlüğünde Ekonomik Araştırmalar Uzmanı olarak çalıştı. 1991 yılında Sayıştay’da göreve başladı. 1998 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı. 21.03.2010’dan itibaren Grup Başkanı ve 21.05.2013’den sonra da Bölüm Başkanı olarak görevine devam etti. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 21.05.2014 tarihli 91’inci birleşiminde Sayıştay Üyeliğine seçildi. 07.02.2022 tarihinde Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir.

Evli ve dört çocuklu olup yabancı dili İngilizcedir.