Bölüm Başkanları


Arif ZENCİRCİ

08.01.1967 tarihinde Gaziantep'te doğdu. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

1991 yılında Sayıştayda göreve başladı. 20.01.2014 - 3.7.2019 tarihleri arasında Bölüm Başkanlığı görevinde bulunmuş olup, 08.07.2021 tarihinde de yeniden Bölüm Başkanı olarak görevlendirilmiştir.

Evli ve iki çocuklu olup yabancı dili İngilizcedir.


İsmail ÇAY

03.03.1970 tarihinde Göynük'te doğdu. 1991 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu.

1992 yılında Sayıştayda göreve başladı. 2002 yılında TODAİE Kamu Yönetimi Lisans Üstü Uzmanlık Programını tamamladı. 05.07.2019 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirildi.

Evli ve iki çocuklu olup yabancı dili İngilizcedir.


Oğuz ÇALIK

19.08.1969 tarihinde Trabzon'da doğdu. 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

1991 yılında Sayıştayda göreve başladı. 06.08.2002-13.09.2013 tarihleri arasında Kamu İhale Kurumunda geçici görevde bulundu. 14.11.2018 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirildi.

Evli olup yabancı dili İngilizcedir.


Selim ERDEM

25.11.1971 tarihinde Schweinfurt /Almanya’da doğmuş olup aslen Ordu’ludur. 1991 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

1992 yılında Sayıştayda göreve başladı. 2004-2019 yılları arasında Anayasa Mahkemesinde Raportör olarak görev yaptı. Bu dönemde, 2013-2015 yılları arasında Anayasa Mahkemesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve 2015-2019 yılları arasında da Anayasa Mahkemesi Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. 2019 yılında tekrar Sayıştayda göreve başladı. 03.08.2021 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirilmiştir.

Evli ve iki çocuklu olup yabancı dili İngilizcedir.


Yaşar ATEŞ

15.06.1972 tarihinde Eskişehir /Çifteler'de doğdu. 1993 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünü bitirdi.

1994 yılında Sayıştayda Meslek Mensubu olarak göreve başladı. 08.07.2021 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirilmiştir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.


Mehmet ÇIVGIN

24.10.1978 tarihinde Amasya /Gümüşhacıköy'de doğdu. 1999 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

2003 yılında Sayıştayda göreve başladı. 01.05.2018 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirildi.


Hasan Safa ÇIKRIK

20.09.1982 tarihinde Trabzon /Çaykara'da doğdu. 2006 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

2007-2009 yılları arasında Gümrük Müsteşarlığında Gümrük Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. 2009 yılında Sayıştayda göreve başladı. 13.07.2021 tarihinde bölüm başkanı olarak görevlendirilmiştir.


Can Deniz YETİŞEN

04.07.1980 tarihinde Ankara'da doğdu. 04.07.2003 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi.

2008 yılında Sayıştayda Meslek Mensubu olarak göreve başladı.

01.09.2021 tarihinde Bölüm Başkanı olarak görevlendirilmiştir. Yabancı dili İngilizcedir.